
Hypotheker Beekloop 2026, samen in beweging
Op 26 augustus kwamen cliënten en medewerkers van het RAC samen in beweging. Een activiteit die laat zien dat leefstijl een steeds belangrijkere plek krijgt binnen de begeleiding van cliënten.
De Hypotheker Beekloop 2026 kon vanwege veiligheidsredenen in Helmond helaas niet doorgaan. Daarom kwamen op 26 augustus onze deelnemers – zowel cliënten als medewerkers van het Regionaal Autisme Centrum (RAC) – samen in beweging tijdens een sportieve activiteit bij de Karpendonkse Plassen in Eindhoven.
Dit is een mooi moment om aandacht te besteden aan het belang van leefstijl binnen onze zorgorganisatie en de positieve invloed die bewegen kan hebben op het dagelijks leven van cliënten.
Volgens Johan van Hout, leefstijlexpert en coördinator van de leefstijlambassadeurs binnen het RAC, gaat deze activiteit over meer dan bewegen alleen.
“Het draait om samen iets beleven, elkaar motiveren en ervaren dat bewegen ook leuk kan zijn. Juist dat gezamenlijke maakt zo’n evenement waardevol.”
Voor veel cliënten biedt een concreet doel extra motivatie om in beweging te komen. Dat hoeft niet direct groot te zijn. Soms begint het met een korte wandeling en groeit dat stap voor stap uit tot deelname aan een evenement.

Johan ziet mooie voorbeelden van samen bewegen. Deze cliënt bewoog aanvankelijk weinig. Door rustig op te bouwen werkten ze samen stap voor stap toe naar een hardloopafstand van acht kilometer. De bewoner liep samen met Johan onder aanmoediging van toeschouwers zelfs 10 kilometer! Johan: “Zo’n resultaat laat zien wat mogelijk is wanneer je iemand ondersteunt bij een doel dat de cliënt zelf aandraagt.”
Binnen het RAC is de aandacht voor leefstijl de afgelopen jaren sterk gegroeid. Volgens Johan van Hout, leefstijlexpert en coördinator van de leefstijlambassadeurs binnen het RAC, kijken begeleiders steeds breder naar wat iemand helpt om zich beter te voelen en zo zelfstandig mogelijk te functioneren. Leefstijl speelt daarin een belangrijke rol.
“Goede zorg gaat niet alleen over begeleiding bij problemen. We kijken steeds breder naar wat iemand helpt om zich beter te voelen en zo zelfstandig mogelijk te functioneren. Leefstijl speelt daarin een belangrijke rol.”
Daarbij gaat het niet alleen om bewegen. Ook voeding, ontspanning, slaap, ademhaling en balans krijgen een plek binnen de begeleiding. Een belangrijk uitgangspunt is dat leefstijl haalbaar moet zijn en aansluit bij de wensen en mogelijkheden van de cliënt.
“Het succes zit vaak in iets kleins. Bijvoorbeeld één keer per week samen gezond koken in plaats van iedere dag een maaltijd opwarmen. Als iemand merkt dat dat lukt, groeit het vertrouwen om verder te bouwen.”
Binnen verschillende woonteams zijn leefstijlambassadeurs actief. Zij delen kennis, inspireren collega’s en helpen om leefstijl een vaste plek te geven binnen de begeleiding. Zo werken we eraan om leefstijl verder te verankeren in de zorg en ondersteuning van cliënten.

De sportieve activiteit bij de Karpendonkse Plassen laat zien hoe leefstijl in de praktijk vorm krijgt. Het gaat niet om topprestaties maar om ervaren dat bewegen een plek kan hebben in het dagelijks leven.

Voor veel deelnemers draaide deze activiteit niet alleen om bewegen maar om samen iets te beleven. De sportieve activiteit werd afgesloten met een gezamenlijke cooling-down.
Meer nieuws en inzichten? Volg onze LinkedIn pagina!

Op 26 augustus kwamen cliënten en medewerkers van het RAC samen in beweging. Een activiteit die laat zien dat leefstijl een steeds belangrijkere plek krijgt binnen de begeleiding van cliënten.

Van 31 juli tot en met eind september ontdek je tijdens de openluchtexpositie ‘Het kriebelt in Dierenpark ZiE-ZOO’ een wereld vol reuze-insecten en andere kriebelbeestjes.

De bouw van woonlocatie Lijnsheike in Tilburg-Noord maakt mooie vorderingen. Met het bereiken van het hoogste punt van het Pakhuis is opnieuw een belangrijke mijlpaal behaald.
Schootense Loop 2
5708 HX Helmond (NL)
Ma t/m vrij: 8.30 – 12.00 uur
Ma t/m vrij: 13.00 – 17.00 uur
Ma, di en do: 9.00 – 12.00 uur
Ma, di en do: 13.00 – 16.00 uur
Vrijdag: 9.00 – 12.00 uur